Pondelok, 8. december 2025
Mimoriadne správy
- Obrovská vlna na ostrove Tenerife zabila dvoch slovenských občanov, tretí je zranený
- The Mirror: Na Ukrajine bolo pravdepodobne zabitých už viac ako pol milióna Rusov
- Nemci odrádzajú svojich občanov od vianočných trhov v Prahe. Číha tam smrteľné nebezpečenstvo, tvrdia
- Seniorka za volantom riešila padajúce veci v aute, skončila v rybníku
- Na ruské mesto Belgorod spadla ruská letecká bomba
Rusko stratilo na Ukrajine už viac ako 46-tisíc vojakov, prišlo tiež o stovky lietadiel a vrtuľníkov
28.8.2022 (Webnoviny.sk) - Na Ukrajine od začiatku ruskej invázie podľa ukrajinského ministerstva zahraničných vecí už padlo 46 750 vojakov. Ministerstvo zahraničia to uviedlo po tom, ako ukrajinský rezort obrany v sobotu konštatoval, že ruská armáda od začiatku vojny stratila 46 500 vojakov.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
Znamená to, že za uplynulých 24 hodín na Ukrajine zomrelo 250 príslušníkov ruských ozbrojených síl. Informuje o tom portál news.sky.com, ktorý dodal, že údaje nedokáže nezávisle overiť.
Podľa ukrajinského ministerstva zahraničia Moskva na Ukrajine doteraz prišla o 234 lietadiel, 202 vrtuľníkov, 1 942 tankov a 4 257 obrnených bojových vozidiel.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)
Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko stratilo na Ukrajine už viac ako 46-tisíc vojakov, prišlo tiež o stovky lietadiel a vrtuľníkov © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Najvyšší súd prejedná odvolanie prokurátora vo veci Kádára zo skupiny sátorovcov
Po jedenástich rokoch v Prešove opäť otvorili Generálny konzulát Ukrajiny
Župani kritizujú výpadky podpory pre kultúru a žiadajú riešenia v územnom plánovaní aj sociálnych službách