Utorok, 27. február 2024
Oblačno  9 °C
Mimoriadne správy

Rusko pohrozilo Bosne a Hercegovine v súvislosti s členstvom v NATO. Kremeľ „má právo brániť sa“, tvrdí

 Webnoviny   8. február 2023  153  
Rusko pohrozilo Bosne a Hercegovine v súvislosti s členstvom v NATO. Kremeľ „má právo brániť sa“, tvrdí

8.2.2023 (SITA.sk) - Rusko si vyhradzuje právo odpovedať, ak Bosna a Hercegovina vstúpi do Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) alebo do akejkoľvek organizácie nepriateľskej voči Moskve. Ako referuje web Ukrajinská pravda, povedal to ruský veľvyslanec v Bosne a Hercegovine Igor Kalabukov.

Bosna a Hercegovina môže slobodne podniknúť akýkoľvek krok na globálnej scéne. Vstúpiť do akejkoľvek organizácie, či už politickej, ekonomickej, kultúrnej alebo akejkoľvek inej,“ povedal veľvyslanec.

Vedenie Bosny a Hercegoviny by však podľa Kalabukova malo pochopiť, že ak sa krajina pripojí k bloku, ktorého hlavným cieľom je podľa neho zničenie Ruska, potom Ruská federácia „má právo brániť sa“. Dodal, že pokiaľ Bosna a Hercegovina neprijme opatrenia namierené proti Rusku, Kremeľ bude pokojný a nebude potrebovať posilniť obranu.

Viac k témam: Ruský veľvyslanec, vstup do NATO, Západný Balkán
Zdroj: SITA.sk - Rusko pohrozilo Bosne a Hercegovine v súvislosti s členstvom v NATO. Kremeľ „má právo brániť sa“, tvrdí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.