Utorok, 21. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Ruskí vojaci podľa Ukrajincov kradnú zásoby pšenice, dedinčanom odcudzili aj nákladné autá
Webnoviny 29. apríl 2022 573
29.4.2022 (Webnoviny.sk) - Generálny štáb ukrajinských ozbrojených síl v piatok obvinil ruských vojakov, že kradnú zásoby pšenice. Informuje o tom spravodajský portál CNN.
„Ruskí okupanti okrádajú dedinčanov,“ konštatoval generálny štáb s tým, že „napríklad, z poľnohospodárskeho družstva v meste Kamjanka-Dniprovska ukradli viac ako 60 ton pšenice spolu s nákladnými autami“. Televízia CNN toto tvrdenie nedokázala nezávislo overiť.
Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt
O odvážaní zásob obilia však hovoril aj starosta mesta Melitopoľ, ktoré je už niekoľko týždňov pod kontrolou ruských vojsk. „Včera sme zverejnili video konvoja 50+ áut s prívesmi, ktoré odvážali naše obilie z našich okupovaných území... A dnes nevieme kam ho poslali,“ uviedol Ivan Fedorov.
Ukrajina je známa ako obilnica Európy a je kľúčovým zdrojom pšenice a kukurice, najmä pre krajiny na Blízkom východe a v Severnej Afrike, ktoré sú závislé od importu.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)
Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Ruskí vojaci podľa Ukrajincov kradnú zásoby pšenice, dedinčanom odcudzili aj nákladné autá © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Litva a Lotyšsko nedovolia Ficovi preletieť cez ich územie pri lete do Moskvy, premiér hovorí, že si nájde inú trasu – VIDEO
Zamestnávateľov čaká od júla zásadná zmena, dotkne sa vysielania zamestnancov do zahraničia
Polícia zasahovala v Dunajskej Strede, detskú výživu podozrivú z kontaminácie stiahli z predaja