Pondelok, 9. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Ruského režiséra Serebrennikova prepustili z domáceho väzenia, obvinenia zo sprenevery odmieta
MOSKVA 8. apríla (WebNoviny.sk) - Známeho ruského filmového a divadelného režiséra Kirilla Serebrennikova prekvapivo prepustili z domáceho väzenia, v ktorom sa nachádzal od augusta 2017. Informovali o tom v pondelok ruské médiá s odvolaním sa na moskovský súd.
Nesmie opustiť Moskvu
Režisér však nesmie bez dovolenia opustiť ruskú metropolu. Len minulý týždeň pritom na žiadosť štátnej prokuratúry okresný súd v Moskve predĺžil režisérovi domáce väzenie do 3. júla.
Súd vyššej inštancie však toto rozhodnutie v pondelok zvrátil a rozhodol, že Serebrennikov ostane na slobode až do začiatku procesu.
Obvinenia zo sprenevery
Režisér čelí obvineniam zo sprenevery asi dvoch miliónov dolárov (v prepočte približne 1,7 milióna eur) z vládnych fondov na podporu kultúry.
Serebrennikov obvinenia odmieta a stíhanie označuje za politicky motivovanú frašku. Režisér je známy ostrými vyhláseniami na adresu režimu ruského prezidenta Vladimira Putina a bol častým účastníkom opozičných demonštrácií.
Viac k témam: sprenevera, väzenie
Zdroj: Webnoviny.sk - Ruského režiséra Serebrennikova prepustili z domáceho väzenia, obvinenia zo sprenevery odmieta © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Salvini chce pred eurovoľbami sformovať alianciu krajne pravicových strán
Kočner má opäť vypovedať pred súdom, chce vysvetliť komunikáciu z aplikácie Threema
Podmienky vo väzniciach sa zlepšili, problémom však zostáva financovanie a nedostatočná kontrola
Ministerstvo vnútra modernizuje laboratórnu a detekčnú techniku, hodnota systému má byť 27,5 milióna eur