Nedeľa, 15. marec 2026
Mimoriadne správy
- Protesty na Kube eskalujú, demonštranti vyrabovali kanceláriu komunistickej strany
- Španielska vicepremiérka kritizuje Úniu za slabú reakciu na Irán, nemala by byť rukojemníkom Trumpa
- Pripravuje sa Peking na vojenskú operáciu? Tisíce čínskych rybárskych lodí sa zhromažďovali na mori
- Európska únia predĺžila sankcie voči Rusku, Slovensko napokon upustilo od svojich námietok
- Desiatky múzeí a historických pamiatok boli počas útoku na Irán poškodené, UNESCO neskrýva obavy
7.3.2024 (SITA.sk) - Ruské ministerstvo zahraničia si vo štvrtok predvolalo americkú veľvyslankyňu Lynne Tracy a zároveň varovalo pred akýmikoľvek pokusmi o zasahovanie do vnútorných záležitostí Ruska pred nadchádzajúcimi prezidentskými voľbami.
Pohreb Navaľného
Informuje o tom spravodajský portál Kyiv Independent, ktorý pripomína, že Tracy bola medzi západnými diplomatmi prítomnými na nedávnom pohrebe ruského opozičného lídra Alexeja Navaľného.
Ruský rezort zahraničia oznámil, že si predvolali Tracy pre podporu troch mimovládnych organizácií zo strany amerického veľvyslanectva s cieľom vykonať „protiruské programy a projekty“ pod rúškom „vzdelávacej a kultúrnej výmeny“.
Mimovládne organizácie
Americká ambasáda musí prestať podporovať tieto mimovládne organizácie, inak sa bude považovať za porušovateľa ruských zákonov, tvrdí Moskva.
Ministerstvo tiež pohrozilo vyhostením zamestnancov veľvyslanectva, ktorí „šíria dezinformácie“ v súvislosti s blížiacimi sa voľbami alebo ruskou inváziou na Ukrajinu.
Viac k témam: Americká veľvyslankyňa, Mimovládne organizácie, opozičný líder, Ruská invázia, ruské ministerstvo zahraničia, ruské prezidentské voľby
Zdroj: SITA.sk - Ruské ministerstvo zahraničia si predvolalo americkú veľvyslankyňu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Slovensko potrebuje reformu fungovania štátu, zhodujú sa zástupcovia zamestnávateľov a kontrolórov – FOTO
Ľudskoprávna koalícia upozornila na zhoršenú situáciu v oblasti ochrany ľudských práv, o problémoch informovala výbor OSN
Ozbrojené sily SR upozorňujú na plánovaný let nadzvukovou rýchlosťou s možnosťou vzniku rázovej vlny