Sobota, 13. december 2025
Mimoriadne správy
- Kim Čong-un sa priznal, Severná Kórea pomáhala Rusku pri odmínovaní ukrajinského územia
- Trumpov vyslanec sa stretne so Zelenským a európskymi lídrami, budú diskutovať o mieri na Ukrajine
- Zelenskyj navštívil Kupiansk, nachádzal sa asi kilometer od ruských pozícií
- Obrovská vlna na ostrove Tenerife zabila dvoch slovenských občanov, tretí je zranený
- The Mirror: Na Ukrajine bolo pravdepodobne zabitých už viac ako pol milióna Rusov
Ruská stíhačka „omylom bombardovala“ vlastné mesto, v centre zostal obrovský kráter (foto)
21.4.2023 (SITA.sk) - Ruská stíhačka omylom bombardovala mesto Belgorod v blízkosti hraníc s Ukrajinou, oznámilo ruské ministerstvo obrany. Informuje o tom spravodajský portál BBC.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
Gubernátor Belgorodskej oblasti Viačeslav Gladkov uviedol, že po výbuchu zostal v centre mesta obrovský kráter široký asi 20 metrov, dve ženy utrpeli zranenia a poškodených je niekoľko budov.
Stíhací bombardér Su-34 podľa ministerstva omylom vypustil leteckú muníciu. Incident, ktorého okolnosti vyšetrujú, sa stal vo štvrtok o 22:15 miestneho času.
Belgorod, ktorý má 370-tisíc obyvateľov, sa nachádza asi 40 kilometrov od ukrajinských hraníc.
Viac k témam: Belgorod, Stíhačka Su-34
Zdroj: SITA.sk - Ruská stíhačka „omylom bombardovala“ vlastné mesto, v centre zostal obrovský kráter (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
5 tipov na zlepšenie výkonu servera prostredníctvom monitorovania
Predseda parlamentu Raši zvolal mimoriadnu schôdzu k adresnej energopomoci
Keď sa brucho nadúva. Kniha, ktorá konečne hovorí nahlas o téme, o ktorej sa radšej mlčí