Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
- Americký súkromný sektor minulý mesiac znížil počet zamestnancov
Ruská ofenzíva na Charkov je extrémne nebezpečný moment, Cameron nabáda na pomoc Ukrajine
12.5.2024 (SITA.sk) - Ruskú ofenzívu v Charkovskej oblasti na severovýchode Ukrajiny označil britský minister zahraničných vecí David Cameron za „extrémne nebezpečný" moment. Povedal to v nedeľu pre televíznu stanicu Sky News.
„Ukazuje to, že ide o neopodstatnenú, nezákonnú Putinovu inváziu do nezávislej, suverénnej krajiny,“ konštatoval Cameron.
„Musíme urobiť všetko, čo je v našich silách, aby sme Ukrajincom pomohli," dodal.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
Šéf britskej diplomacie ďalej povedal, že preto je veľmi dôležitý balík pomoci zo strany Veľkej Británie v objeme troch miliárd libier, ktorá bude každoročne pokračovať.
„Nabádame ostatných, aby urobili to isté," vyhlásil.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v máji (fotografie)
Viac k témam: Britský minister zahraničných vecí, pomoc Ukrajine, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Ruská ofenzíva na Charkov je extrémne nebezpečný moment, Cameron nabáda na pomoc Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Horské strediská sú pripravené na zimnú sezónu, do rozvoja investovali desiatky miliónov eur
Slovensko na križovatke. Poslanci dali v prvom čítaní zelenú zrušeniu Úradu na ochranu oznamovateľov
EY posilňuje svoju pozíciu na trhu akvizíciou spoločnosti ORIWIN, s.r.o.