- Trumpova popularita klesla na historické minimum, demokrati majú šancu ovládnuť Kongres
- Top foto dňa (8. jún 2026): Zastávky Južné mesto, kauza Očistec, ruský útok v Odese a zemetrasenie
- Indické vrtuľníky evakuovali pri pobreží Ománu 24 námorníkov z horiaceho tankera
- Fínsky súd poslal podnikateľa do väzenia za obchodovanie s thajskými zberačmi bobúľ
- Maďarský protikorupčný úrad žiada vyšetrovanie Orbánovej éry pre miliardové podvody
Ruská armáda zabila od začiatku invázie viac civilistov ako vojakov, na Ukrajine nie sú žiadne bezpečné mestá
11.3.2022 (Webnoviny.sk) -
Ruské sily počas dvoch týždňov invázie na Ukrajine zabili viac civilistov ako vojakov. Vyhlásil to ukrajinský minister obrany Olexij Reznikov. „Chcem, aby to nebolo počuť len v Kyjeve, ale všade na svete,“ skonštatoval.
Informuje o tom spravodajský portál BBC, podľa ktorého jeho vyjadrenie prišlo v čase, keď ruské sily zjavne zintenzívňujú útok na Ukrajinu a útočia na mestá v rôznych častiach krajiny.
Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt
Ukrajinská poslankyňa Inna Sovsunová tiež prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter informovala o ruských útokoch v ďalších oblastiach s tým, že na Ukrajine nie sú žiadne bezpečné mestá.
„Za posledné dva týždne sme sotva spali viac ako tri hodiny denne. Samozrejme, že sa bojíme o životy našich detí, ale veľa toho nezmôžeme. Nemôžeme sa vzdať, nemôžeme ich nechať prevziať moc. Skutočne nemáme na výber, len bojovať a pokračovať v našom boji bez ohľadu na to, aké desivé to je,“ vyjadrila sa Sovsunová pre BBC.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)
Zároveň skonštatovala, že západné sankcie podľa nej nestačia na zastavenie Putinovej invázie. „Prosím svet, aby zasiahol - prosím, nenechajte ich všetkých nás pozabíjať a zničiť celú krajinu - nespravili sme nič, čím by sme si to zaslúžili. Svet si musí uvedomiť, že on sa nezastaví,“ dodala.
Baryshivka, Kyiv region
11 March
10AM Kyiv time
One 60-apartment building is completely damaged, 4 more buildings with apartments and 10 private houses are partially damaged pic.twitter.com/FlRi80SkOO
— Inna Sovsun (@InnaSovsun) March 11, 2022
Chernihiv
11 March
4 AM Kyiv time
The stadium and library are damaged, and the water supply system of the city is cut off pic.twitter.com/4f92n24LqU
— Inna Sovsun (@InnaSovsun) March 11, 2022
Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Ruská armáda zabila od začiatku invázie viac civilistov ako vojakov, na Ukrajine nie sú žiadne bezpečné mestá © SITA Všetky práva vyhradené.
Bratislavské mestské kúpaliská otvárajú letnú sezónu, návštevníkov čakajú aj výhodnejšie online vstupenky
Chýbajúci zub vyriešia pevné mostíky na zuby
Obľúbené jazero v Petržalke čaká veľká novinka, na Draždiaku vyrastie bezplatný vodný park. Naraz pojme až 130 ľudí – FOTO