Pondelok, 19. január 2026
Mimoriadne správy
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
- Trump vyzval Kubu na dohodu, kým nebude neskoro. Rubio by vraj mohol byť prezidentom
Rusi zintenzívnili mechanizované pozemné útoky. Chcú donútiť Ukrajinu k zmene na frontových líniách
4.4.2024 (SITA.sk) - Ruská armáda podľa amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW) zvyšuje počet a rozsah mechanizovaných pozemných útokov v určitých oblastiach bojovej zóny na Ukrajine.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
Zintenzívňovanie ruských mechanizovaných útokov sa zvyčajne časovo zhoduje s rozsiahlymi útokmi raketami a bezpilotnými lietadlami na ukrajinskú energetickú infraštruktúru, dodáva ISW. Podľa expertov inštitútu tak Rusi pravdepodobne chcú ukrajinské velenie donútiť, aby systémy protivzdušnej obrany nasadilo ďalej od frontových línií.
Informuje o tom web Ukrajinská pravda. Ukrajinské zdroje naďalej zdôrazňujú, že roztrieštenosť a meškanie dodávok nových západných systémov na Ukrajinu umožňuje ruským silám prispôsobovať sa.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v marci 2024 (fotografie)
Viac k témam: energetická infraštruktúra, Protivzdušná obrana, Ruská armáda, ruské útoky, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Rusi zintenzívnili mechanizované pozemné útoky. Chcú donútiť Ukrajinu k zmene na frontových líniách © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Kriminálna polícia obvinila mužov, ktorí počas pandémie zarobili milióny eur na fiktívnych zamestnancoch
Konsolidácia je tak smutný príbeh, že tu už strácam svoj zmysel pre humor, tvrdí expremiérka Radičová – VIDEO
Vlani zanikalo viac firiem aj živností než kedykoľvek predtým, najviac živnostníkov ubudlo v stavebníctve