Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
Rusi už prišli o takmer 232-tisíc vojakov, hlásia Ukrajinci a priblížili aj ďalšie straty
5.7.2023 (SITA.sk) - V doterajšom priebehu vojny na Ukrajine zabila tamojšia armáda 231 700 ruských vojakov. Na Facebooku o tom informoval generálny štáb ukrajinských ozbrojených síl, ktorý dodal, že iba počas utorka prišlo o život 670 ruských vojakov.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
Rusko podľa ukrajinského generálneho štábu dosiaľ prišlo aj o 4 062 tankov, 7 917 bojových obrnených vozidiel, 6 865 vozidiel a palivových nádrží, 4 288 delostreleckých systémov, 656 odpaľovacích raketových systémov, 395 systémov protivzdušnej obrany, 309 vrtuľníkov, 315 lietadiel, 3 614 dronov, 1 264 striel s plochou dráhou letu, 18 lodí a 598 kusov špeciálnej techniky.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)
Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Rusi už prišli o takmer 232-tisíc vojakov, hlásia Ukrajinci a priblížili aj ďalšie straty © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Zelenskyj telefonoval so Stoltenbergom, šéf NATO označil rozhovor ako „veľmi dobrý“
Slovensko na križovatke. Poslanci dali v prvom čítaní zelenú zrušeniu Úradu na ochranu oznamovateľov
Kauza Mýtnik sa blíži k verdiktu, Špecializovaný trestný súd ukončil dokazovanie
Spoluprácu s Českou republikou je potrebné rozširovať na všetkých úrovniach, tvrdí prezident Pellegrini