Utorok, 21. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Rusi sa neúspešne pokúsili získať predmostie na západnom brehu rieky Oskil pri Kupiansku
Webnoviny 3. december 2024 324
3.12.2024 (SITA.sk) - Ukrajinskí vojaci odrazili ruské sily pokúšajúce sa vytvoriť si predmostie na západnom brehu rieky Oskil severne od mesta Kupiansk v Charkovskej oblasti. Ako informuje web Kyiv Independent, uviedol to v utorok ukrajinský generálny štáb.
Vďaka početnej prevahe sa ruským silám podarilo prekročiť rieku Oskil a pokúsiť sa vytvoriť predmostie na druhej strane, uviedol generálny štáb. „Ukrajinskí obrancovia podporovaní delostrelectvom a dronmi však ruské sily z predmostia vytlačili," uviedol Kyjev bez spresnenia dátumu bojov, ktoré sa odohrali pri obci Novomlynsk zhruba 20 kilometrov severne od Kupianska.
Kyjev uviedol, že západný breh rieky Oskil je pod kontrolou Ukrajiny, pričom generálny štáb zverejnil zábery ukrajinských vojakov vztyčujúcich štátnu vlajku v obci Novomlynsk.
Zdroj: SITA.sk - Rusi sa neúspešne pokúsili získať predmostie na západnom brehu rieky Oskil pri Kupiansku © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Zamestnávateľov čaká od júla zásadná zmena, dotkne sa vysielania zamestnancov do zahraničia
Litva a Lotyšsko nedovolia Ficovi preletieť cez ich územie pri lete do Moskvy, premiér hovorí, že si nájde inú trasu – VIDEO
Polícia zasahovala v Dunajskej Strede, detskú výživu podozrivú z kontaminácie stiahli z predaja