Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
Rusi prišli počas predošlého dňa vo vojne na Ukrajine o viac než tisíctristo vojakov
11.5.2024 (SITA.sk) - Moskva počas uplynulého dňa na Ukrajine stratila ďalších 1 320 vojakov. Celkové straty Ruska od začiatku invázie na Ukrajinu vzrástli na 481 030 ľudí, uviedol v sobotu na Facebooku ukrajinský generálny štáb.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
Kremeľ podľa neho za uplynulý deň prišiel aj o 15 tankov, 40 obrnených bojových vozidiel pechoty, 55 delostreleckých systémov, 2 raketomety a jeden protiletecký systém.
Od začiatku vojny proti Ukrajine Rusko podľa Kyjiva celkovo stratilo už 7 449 tankov, 14 353 obrnených bojových vozidiel pechoty, 12 442 delostreleckých systémov, 1 064 raketometov a 796 protileteckých systémov.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v máji (fotografie)
Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Rusi prišli počas predošlého dňa vo vojne na Ukrajine o viac než tisíctristo vojakov © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Slovensko na križovatke. Poslanci dali v prvom čítaní zelenú zrušeniu Úradu na ochranu oznamovateľov
Kauza Mýtnik sa blíži k verdiktu, Špecializovaný trestný súd ukončil dokazovanie
Spoluprácu s Českou republikou je potrebné rozširovať na všetkých úrovniach, tvrdí prezident Pellegrini