Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
Rusi pokračujú v bombardovaní Slovianska, mesto bombardujú zo severu a východu
10.7.2022 (Webnoviny.sk) - Ruské delostrelectvo pokračuje v bombardovaní východoukrajinského mesta Sloviansk. Uviedlo to v nedeľu britské ministerstvo obrany v aktualizácii správy o vývoji vojny na Ukrajine. Mesto Sloviansk sa nachádza v okrese Kramatorsk v Doneckej oblasti.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
Britský rezort obrany dodal, že ruské delostrelectvo na Sloviansk útočí zo severu z okolia mesta Izjum a z východu z Lysyčanska. Mesto Lysyčansk bolo posledným veľkým mestom v susednej Luhanskej oblasti pod kontrolou ukrajinskej armády, ktorá sa z neho stiahla začiatkom júla. Informuje o tom portál news.sky.com.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)
Viac k témam: Donecká ľudová republika, LĽR Luhanská ľudová republika, Lysyčansk, rusko-ukrajinský konflikt, Sloviansk, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusi pokračujú v bombardovaní Slovianska, mesto bombardujú zo severu a východu © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Prezident Zelenskyj odvolal veľvyslancov v Česku, Maďarsku a ďalších krajinách a nahradí ich novýmiNasledujúci článok
Podpora ukrajinským utečencom zo strany britskej verejnosti klesla
Slovensko na križovatke. Poslanci dali v prvom čítaní zelenú zrušeniu Úradu na ochranu oznamovateľov
Kauza Mýtnik sa blíži k verdiktu, Špecializovaný trestný súd ukončil dokazovanie
Spoluprácu s Českou republikou je potrebné rozširovať na všetkých úrovniach, tvrdí prezident Pellegrini