Sobota, 7. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Rusi budú len s ťažkosťami presúvať posily do Chersonskej oblasti v ktorej prebiehajú ukrajinské operácie
10.11.2023 (SITA.sk) - Ruské vojenské velenie pravdepodobne bude len s ťažkosťami presúvať bojovo efektívne posily, aby reagovalo na prebiehajúce ukrajinské operácie vo východnej časti Chersonskej oblasti a zároveň realizovalo obranné operácie v iných oblastiach. Uviedol to vo svojej najnovšej správe americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW). Informuje o tom spravodajský web Kyiv Independent.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
Podľa ruských vojenských blogerov ukrajinské sily získali nové pozície v dedine Krynky 30 kilometrov severovýchodne od mesta Cherson a podnikli útoky na ruské pozície južne a juhozápadne od tejto obce.
Ukrajinské sily podľa ruských zdrojov zaútočili aj pri obciach Pojme 12 kilometrov východne od Chersonu, Piščanivka 13 kilometrov východne od Chersonu a Pidstepne 17 kilometrov východne od Chersonu.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)
Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, ukrajinské sily, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Rusi budú len s ťažkosťami presúvať posily do Chersonskej oblasti v ktorej prebiehajú ukrajinské operácie © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Izrael nemá v úmysle Pásmo Gazy okupovať ani v ňom vládnuť, povedal NetanjahuNasledujúci článok
Ukrajinské sily zničili na Kryme dve ruské výsadkové lode triedy Serna
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Zelené slogany už nestačia: pravidlá pre udržateľnosť sa sprísňujú
Každý piaty tínedžer na Slovensku trpí obezitou. Kaufland verí, že prevencia je kľúčová