Pondelok, 8. jún 2026
Mimoriadne správy
- Fínsky súd poslal podnikateľa do väzenia za obchodovanie s thajskými zberačmi bobúľ
- Maďarský protikorupčný úrad žiada vyšetrovanie Orbánovej éry pre miliardové podvody
- Londýn chce prinútiť technologické firmy blokovať nahé fotografie detí
- Zelenskyj potvrdil návštevu Abramoviča v Kyjeve. Putinovi cez neho odkázal, že Ukrajina sa nevzdá Donbasu
- Francúzske stíhačky NATO zostrelili nad Lotyšskom bezpilotné lietadlo
Rumunský prezident Iohannis chváli dohodu o brexite, kompromis je vždy potrebný
Webnoviny 16. február 2019 647
MNÍCHOV 16. februára (WebNoviny.sk) - Rumunský prezident Klaus Iohannis považuje dohodu Európskej únie a Veľkej Británie o brexite za najlepšiu, akú mohli dosiahnuť.
Rumunsko momentálne predsedá Európskej únii. "Hodiny tikajú a všetci by sme uprednostnili riadený odchod a prijatie tej najlepšej dohody", uviedol v sobotu.
"V politických či ekonomických rokovaniach nie je možné nájsť dohodu, ktorá by bola ideálna pre obe strany. Vždy je potrebný kompromis a my sme našli dobrý kompromis," dodal na bezpečnostnej konferencii v Mníchove. "Je zrejmé, že sa navzájom potrebujeme, takže budúce vzťahy budú dobré," vyhlásil.
Viac k témam: brexit, Európska únia
Zdroj: Webnoviny.sk - Rumunský prezident Iohannis chváli dohodu o brexite, kompromis je vždy potrebný © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Úrad vlády sa pre konsolidáciu sťahuje do nových priestorov, ukončil prenájom v centre Bratislavy
Uskutoční sa 35. ročník podujatia Divadelná Nitra? Organizátori apelujú na kultúrne angažované osobnosti
Bratislavské mestské kúpaliská otvárajú letnú sezónu, návštevníkov čakajú aj výhodnejšie online vstupenky