Utorok, 20. január 2026
Mimoriadne správy
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
- Trump vyzval Kubu na dohodu, kým nebude neskoro. Rubio by vraj mohol byť prezidentom
Rumunské stíhačky opäť vzlietli k neznámemu objektu, ktorý narušil vzdušný priestor krajiny
19.10.2024 (SITA.sk) - Rumunsko v sobotu ráno už druhýkrát v tomto týždni vyslalo štyri stíhačky k neznámemu objektu, ktorý narušil jeho vzdušný priestor pri pobreží Čierneho mora. Informovalo o tom rumunské ministerstvo obrany.
Malý objekt blížiaci sa k rumunskému územiu ponad Čierne more detegovali zhruba o pol tretej ráno, uviedol rezort obrany vo vyhlásení.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
Išlo o rovnaký incident ako vo štvrtok popoludní, keď radarový systém rumunskej armády nad Čiernym morom zaznamenal malý objekt, pravdepodobne dron. Objekt vtedy vstúpil do rumunského vzdušného priestoru, ale neskôr sa z radaru stratil.
Do vzdušného priestoru Rumunska, ktoré má spoločnú 650-kilometrovú hranicu s Ukrajinou, už v minulosti vstúpili ruské bezpilotné lietadlá, keď Moskva útočila na ukrajinské ciele pri Čiernom mori a pri rieke Dunaj.
Na rumunskom území pri ukrajinských hraniciach opakovane našli úlomky ruských dronov.
Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Rumunské stíhačky opäť vzlietli k neznámemu objektu, ktorý narušil vzdušný priestor krajiny © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Konsolidácia je tak smutný príbeh, že tu už strácam svoj zmysel pre humor, tvrdí expremiérka Radičová – VIDEO
Pod Spišským hradom otvorili unikátny športový areál, Nordpark v Žehre spája pohyb a históriu
Vlani zanikalo viac firiem aj živností než kedykoľvek predtým, najviac živnostníkov ubudlo v stavebníctve