Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
Rakúski školáci si nebudú môcť zahaľovať hlavy, parlament zakázal nosenie šatiek
VIEDEŇ 16. mája (WebNoviny.sk) - Rakúska Národná rada schválila v stredu večer zákaz nosenia šatiek zahaľujúcich veľkú časť hlavy na základných školách.
Za nové nariadenie hlasovali poslanci oboch strán vládnej koalície, ktorá pozostáva z Rakúskej ľudovej strany (ÖVP) a Slobodnej strany Rakúska (FPÖ).
Výnimkou má byť obväzovanie si hlavy zo zdravotných dôvodov, respektíve pokrývka hlavy z dôvodu poveternostných podmienok.
Židovskej kipy ani sikhskej patky sa však zákaz netýka. Vzťahuje sa iba na súčasti "náboženstvom ovplyvneného" odevu, "ktoré zahaľujú celé vlasy alebo ich veľkú časť". Očakáva sa, že sťažnosťami proti novému zákonu aj proti ÖVP sa bude zaoberať ústavný súd.
Viac k témam: FPÖ Slobodná strana Rakúska, ÖVP Rakúska ľudová strana
Zdroj: Webnoviny.sk - Rakúski školáci si nebudú môcť zahaľovať hlavy, parlament zakázal nosenie šatiek © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
V Mexiku zrušili vyučovanie na školách a zatvorili park aj zoo, môže za to znečistené ovzdušieNasledujúci článok
Video: V Šanghaji sa zrútila budova, pod troskami uviazlo viacero ľudí
Slovensko na križovatke. Poslanci dali v prvom čítaní zelenú zrušeniu Úradu na ochranu oznamovateľov
Kauza Mýtnik sa blíži k verdiktu, Špecializovaný trestný súd ukončil dokazovanie
Spoluprácu s Českou republikou je potrebné rozširovať na všetkých úrovniach, tvrdí prezident Pellegrini