Štvrtok, 23. júl 2026
Mimoriadne správy
- Pri Moskve sa zrútila najmodernejšia ruská stíhačka Su-57, pilot sa katapultoval
- Útok nožom v Nemecku neprežil zamestnanec banky, páchateľa po rukojemníckej dráme zadržali
- Odvolaný ukrajinský minister obrany odmietol Zelenského ponuky, žiada návrat do funkcie
- Trump pohrozil Iránu tvrdou vojenskou odvetou za ďalšie útoky Húsíov na lode
- Zlatník zastrelil dvoch lupičov a skončil vo väzení. Prípad zjednotil taliansku krajnú pravicu
Rakúski obchodníci sa sťažujú na opatrenia v obchodoch, podľa nich by stačilo dodržiavať iba rozostupy
Webnoviny 19. marec 2021 663
19.3.2021 (Webnoviny.sk) - Rakúski obchodníci žiadajú okamžité zrušenie povinnosti dodržiavať minimálnu plochu 20 metrov štvorcových na jedného zákazníka v predajni.
Viac o téme: Koronavírus
Výzvu zverejnila v piatok organizácia združujúca nákupné centrá ACSP, podľa ktorej postačuje, aby boli medzi návštevníkmi obchodov dvojmetrové rozostupy.
Združenie tiež argumentuje, že obchody nie sú miesta so zvýšeným rizikom nákazy koronavírusom. Odvoláva sa pritom na viaceré medzinárodné štúdie, ako aj na aktuálne údaje rakúskej Agentúry pre zdravie a potravinovú bezpečnosť (AGES), podľa ktorej 84 percent infekcií nastane v domácnostiach alebo vo voľnom čase.
Združenia ACSP podľa vlastných údajov zastupuje 90 percent z celkového počtu 250 rakúskych nákupných centier. Členmi sú aj realitné koncerny.
Viac k témam: Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Rakúsku, Pandémia, pandemické opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk - Rakúski obchodníci sa sťažujú na opatrenia v obchodoch, podľa nich by stačilo dodržiavať iba rozostupy © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Ako predísť pľuzgierom a odreninám pri dlhých behoch
Na pomoc ľuďom po zemetrasení vo Venezuele vyzbierali Slováci už viac ako stotisíc eur
Leto vo Vysokých Tatrách naberá na obrátkach a jedna z najočakávanejších kultúrnych udalostí tohto roka sa blíži – FOTO