Utorok, 16. júl 2024
Mimoriadne správy

Putinove rozhodnutia naznačujú veľký záujem o udržanie okupovaných oblastí v Chersone a Záporoží, tvrdia odborníci

 Webnoviny   2. október 2022  135  
Putinove rozhodnutia naznačujú veľký záujem o udržanie okupovaných oblastí v Chersone a Záporoží, tvrdia odborníci

2.10.2022 (Webnoviny.sk) - Rozhodnutie Ruska neposilňovať zraniteľné frontové línie v oblasti ukrajinských miest Kupiansk a Lyman takmer určite urobil ruský prezident Vladimir Putin a nie vedenie ruskej armády.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Zároveň to naznačuje, že Putinovi podstatne viac záleží na udržaní si strategických území v Chersonskej a Zaporožskej oblasti na juhu Ukrajiny ako na ovládaní Luhanskej oblasti. Uviedol to americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW) v najnovšej aktualizácii správy o vývoji vojny na Ukrajine.

ISW si všíma ukrajinské a ruské zdroje, ktoré poukazujú, že ruské sily naďalej posilňujú svoje pozície v Chersonskej a Zaporožskej oblasti napriek nedávnemu kolapsu ruskej armády pri Charkove a Iziume a dokonca aj po tom, ako skolabovali ruské pozície v okolí mesta Lyman v Doneckej oblasti. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Putinove rozhodnutia naznačujú veľký záujem o udržanie okupovaných oblastí v Chersone a Záporoží, tvrdia odborníci © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.