Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
SYDNEY 29. mája (WebNoviny.sk) - Americký senátor John McCain vyslovil v pondelok varovanie, že ruský prezident Vladimir Putin predstavuje väčšiu hrozbu pre globálnu bezpečnosť ako extrémistická organizácia Islamský štát (IS).
Zatiaľ čo Islamský štát sa dopúšťa hrôzostrašných skutkov, Rusko sa usilovalo zmeniť výsledok minuloročných amerických prezidentských volieb, uviedol pre austrálsku televíziu ABC McCain.
"Myslím, že IS sa dopúšťa hrôzostrašných skutkov a veľmi ma trápi, čo sa deje s moslimskou vierou..." citovala ABC McCaina, ktorý je na návšteve Austrálie.
"Práve Rusi sa však pokúsili zničiť úplný základ demokracie, teda zmeniť výsledok amerických volieb. Nevidel som nijaký dôkaz, že by sa im to podarilo, ale pokúsili sa o to a stále sa pokúšajú," uviedol McCain.
Viac k témam: John McCain, Rusko, USA, Vladimir Putin
Zdroj: Webnoviny.sk - Putin predstavuje väčšiu hrozbu ako Islamský štát, varuje McCain © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
V truhle s poľským generálom boli časti tiel ďalších siedmich obetí zo SmolenskaNasledujúci článok
John Fitzgerald Kennedy, 35. prezident USA, by mal 100 rokov
Slovensko na križovatke. Poslanci dali v prvom čítaní zelenú zrušeniu Úradu na ochranu oznamovateľov
Kauza Mýtnik sa blíži k verdiktu, Špecializovaný trestný súd ukončil dokazovanie
Spoluprácu s Českou republikou je potrebné rozširovať na všetkých úrovniach, tvrdí prezident Pellegrini