Utorok, 16. júl 2024
Mimoriadne správy

Putin odvolal štyroch námestníkov ministra obrany, na jedno miesto vymenoval svoju príbuznú

 Webnoviny  18. jún 2024  91  
Putin odvolal štyroch námestníkov ministra obrany, na jedno miesto vymenoval svoju príbuznú

18.6.2024 (SITA.sk) - Ruský vodca Vladimir Putin odvolal štyroch námestníkov ministra obrany a na jedno z uvoľnených miest vymenoval svoju príbuznú Annu Civilovovú. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Civilovová, ktorá je dcérou Putinovho zosnulého bratranca, bude na ruskom ministerstve obrany zodpovedná za sociálnu a bytovú podporu vojakov. Je šéfkou ruskej uhoľnej ťažobnej spoločnosti JSC Kolmar Group a od roku 2022 sa na ňu vzťahujú sankcie britskej vlády.

Putin minulý mesiac vymenoval za nového ministra obrany Andreja Belousova, ktorý nahradil dlhodobého šéfa rezortu Sergeja Šojgua.

Šojgu bol terčom kritiky pre slabý výkon ruskej armády vo vojne na Ukrajine. V apríli zatkli Šojguovho námestníka Timura Ivanova na základe obvinení z prijatia úplatku. Ivanov, ktorý mal na starosti výstavbu vojenských zariadení, je odvtedy vo väzení.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júni 2024 (fotografie)

Viac k témam: ruské ministerstvo obrany, zmeny
Zdroj: SITA.sk - Putin odvolal štyroch námestníkov ministra obrany, na jedno miesto vymenoval svoju príbuznú © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.