Piatok, 21. jún 2024
Oblačno  18,8 °C
Mimoriadne správy

Princ William navštívil britských vojakov v poľskom Rzeszówe neďaleko hranice s Ukrajinou

 Webnoviny  22. marec 2023  166  
Princ William navštívil britských vojakov v poľskom Rzeszówe neďaleko hranice s Ukrajinou

22.3.2023 (SITA.sk) - Britský princ William prekvapivo navštívil britských vojakov v poľskom Rzeszówe blízko hranice s Ukrajinou.

Vojakom sa poďakoval za ich prácu, za to že „všetci udržiavajú bezpečnosť“ a „sledujú, čo sa deje“.

Zabezpečujú vzdušný priestor


„Robíte tu naozaj dôležitú prácu a obrana našich slobôd je skutočne dôležitá a všetci doma vás absolútne podporujú,“ povedal princ z Walesu. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Viac o téme: Vojna na UkrajineNávšteva britského princa bola utajená z bezpečnostných dôvodov dovtedy, kým nepricestoval do Varšavy. Rzeszów leží hodinu jazdy od poľsko-ukrajinskej hranice. Britskí vojaci tam pomáhajú zabezpečiť vzdušný priestor Poľska.

Navštívil aj poľskú základňu


William navštívil nielen britskú, ale aj poľskú základňu, kde sa stretol s poľskými vojakmi. Vo Varšave mal ešte navštíviť centrum pre utečencov z Ukrajiny. Vo štvrtok ho čaká stretnutie s poľským prezidentom Andrzejom Dudom a pokladanie vencov.

Princ z Walesu navštívil Poľsko na žiadosť britskej vlády. On sám však jasne od začiatku ruskej vojny na Ukrajinu podporuje napadnutú krajinu.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Princ William navštívil britských vojakov v poľskom Rzeszówe neďaleko hranice s Ukrajinou © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.