Štvrtok, 18. jún 2026
Mimoriadne správy
- Izrael prerušil kontakty so šéfkou diplomacie EÚ pre údajné výroky o apartheide
- Top foto dňa (17. jún 2026): Jazero Veľký Draždiak, Richard Raši v Česku, byvoly v rieke a Jarná ITAPA 2026
- Slovensko žiada spravodlivé kompenzácie z Európskeho mierového nástroja za vojenskú pomoc Ukrajine
- Andrzej Poczobut si po prepustení z väzenia prevzal v Európskom parlamente Sacharovovu cenu
- Nové pravidlá EÚ otvoria cestu rastlinám odolnejším voči suchu, škodcom aj klimatickým zmenám
Pri ruskom nálete zahynuli štyria velitelia Islamského štátu, vrátane ministra vojny
Webnoviny 8. september 2017 267
BEJRÚT 8. septembra (WebNoviny.sk) — Ruská armáda zabila štyroch popredných veliteľov teroristickej organizácie Islamský štát (IS) počas náletu pri východosýrskom meste Dajr az-Zaur. Informovali o tom v piatok ruské tlačové agentúry citujúce stanovisko ministerstva obrany.
Podľa týchto údajov pri leteckom útoku zahynulo celkovo 40 militantov vrátane Muhammada al-Šímalího a Gulmuroda Chalimova. Al-Šímalí riadil prísun zahraničných bojovníkov do Sýrie a organizoval verbovanie nových posíl. Chalimov, ktorý šéfoval poriadkovej polícii v rodnom Tadžikistane a mal americký výcvik, bol často označovaný za ministra vojny Islamského štátu. Spojené štáty na jeho hlavu minulý rok vypísali odmenu tri milióny dolárov.
Odporúčame:
Americký dron zabil v Somálsku ďalšieho bojovníka z aš-Šabáb
Ruské ministerstvo obrany uviedlo, že vláda nariadila útok po tom, čo získala od spravodajských služieb informácie o stretnutí popredných veliteľov IS v podzemnom bunkri v oblasti.
V okolí Dajr az-Zauru prebiehajú aktuálne ťažké boje medzi sýrskymi vládnymi silami a džihádistami, ktorí sa snažia obnoviť blokádu mesta. V utorok sa sýrskym jednotkám podarilo takmer trojročné obliehanie mesta prelomiť, čo sa považuje za významný úspech v boji proti IS.
Viac k témam: Islamský štát, nálet, Rusko, Sýria
Zdroj: Webnoviny.sk - style="text-decoration: underline">Pri ruskom nálete zahynuli štyria velitelia Islamského štátu, vrátane ministra vojny © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Český parlament odmietol povoliť dodávky pre iránsku jadrovú elektráreňNasledujúci článok
Video: Hurikán Irma zoslabol na kategóriu štyri, no stále je nebezpečný
Ako vybrať matrac podľa polohy spánku: Sprievodca pre spáčov na boku, chrbte i bruchu
Psychoterapeutka v akcii vás naučí pozerať sa na ľudí inak!
Elektrický, vodný či kombinovaný? Sprievodca rebríkovými radiátormi