Piatok, 24. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Pri poľskom pobreží našli stroskotanú nemeckú ponorku z druhej svetovej vojny
Webnoviny 22. august 2020 704
22.8.2020 (Webnoviny.sk) - V Baltskom mori neďaleko poľského pobrežia sa potápačom podarilo vystopovať trosky nemeckej ponorky U-649. Tá počas druhej svetovej vojny v roku 1943 stroskotala po zrážke s ďalšou ponorkou a potopila sa aj s 35 členmi posádky.
Vrak sa nachádzal severne od mesta Leba, asi 35 kilometrov od poľského pobrežia, v hĺbke 72 metrov. Ako uvádza web Wirtualna Polska s odvolaním sa na portál divers24.pl, tím potápačov vedený Tomaszom Trojanowiczom mal ťažkosti dostať sa k plavidlu. Ponorka bola poprepletaná množstvom rybárskych sietí. Napriek tomu dokázali lokalizovať umiestnenie vstupných otvorov a opísať konkrétny exemplár.
Na dne Baltského mora za nachádza množstvo artefaktov z obdobia druhej svetovej vojny. Okrem vrakov sú tam stále aj potopené súčasti chemických zbraní, ktorých hrdzavé nádrže sú dodnes naplnené palivom, ako v prípade ruskej potopenej lode Franken.
Viac k témam: ponorka
Zdroj: Webnoviny.sk - Pri poľskom pobreží našli stroskotanú nemeckú ponorku z druhej svetovej vojny © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Pri požiari v luxusnom hoteli zahynul turista, viacerí utrpeli zranenia (video)Nasledujúci článok
Tisíce motocyklistov protestovali proti nariadeniu polície na Cypre (video)
Colný tranzit v EÚ sa digitalizuje, Slovensko zaviedlo systém NCTS P6
Fico by mohol vypustením „lex Beneš“ z Trestného zákona vyriešiť napätie v spoločnosti, tvrdí šéf Maďarskej aliancie Gubík
Boli príliš slobodné. A preto ich potrestali. Mrazivý historický román Hon na sestry