Streda, 22. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Pri pobreží Nigérie zaútočil na tureckú loď ozbrojený gang, piráti zajali desať členov posádky
Webnoviny 16. júl 2019 645
16.7.2019 (Webnoviny.sk) - Ozbrojený gang zaútočil pri pobreží Nigérie na tureckú nákladnú loď, informovala turecká tlačová agentúra Anadolu. Incident sa stal v pondelok v noci a na palube lode Paksoy-1 sa nachádzalo 18 námorníkov, všetko tureckých občanov.
Piráti sa podľa súkromnej televízie NTV priblížili k plavidlu na rýchlych člnoch a zajali desať členov posádky. Odvtedy o nich nebolo počuť.
Osem zostávajúcich členov posádky sa podľa televízie podarilo zachrániť a previezť do Guiney. Turecké ministerstvo zahraničných vecí sa teraz snaží lokalizovať a zachrániť zvyšných námorníkov.
Viac k témam: nákladná loď, Turecko
Zdroj: Webnoviny.sk - Pri pobreží Nigérie zaútočil na tureckú loď ozbrojený gang, piráti zajali desať členov posádky © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Zamestnávateľov čaká od júla zásadná zmena, dotkne sa vysielania zamestnancov do zahraničia
Polícia zasahovala v Dunajskej Strede, detskú výživu podozrivú z kontaminácie stiahli z predaja
Litva a Lotyšsko nedovolia Ficovi preletieť cez ich územie pri lete do Moskvy, premiér hovorí, že si nájde inú trasu – VIDEO