Sobota, 13. december 2025
Mimoriadne správy
- Obrovská vlna na ostrove Tenerife zabila dvoch slovenských občanov, tretí je zranený
- The Mirror: Na Ukrajine bolo pravdepodobne zabitých už viac ako pol milióna Rusov
- Nemci odrádzajú svojich občanov od vianočných trhov v Prahe. Číha tam smrteľné nebezpečenstvo, tvrdia
- Seniorka za volantom riešila padajúce veci v aute, skončila v rybníku
- Na ruské mesto Belgorod spadla ruská letecká bomba
Prezidenta Zelenského by po vyhratí vojny vymenila menej ako štvrtina Ukrajincov, sú však za iné zmeny
19.6.2023 (SITA.sk) - Po víťazstve Ukrajiny vo vojne, ktorú voči nej vedie Rusko, by prezidenta vymenilo len 23 percent Ukrajincov. Vyplýva to z prieskumu Kyjevského medzinárodného inštitútu sociológie (KIIS), o ktorom informuje web Ukrajinská pravda.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
Až 73 percent respondentov by po víťazstve chcelo na nejakej úrovni zmeny v ústrednej vláde. Za zmeny v parlamente sa vyjadrilo 69 percent opýtaných a vládny kabinet by vymenilo 47 percent respondentov.
KIIS vykonal prieskum od 26. mája do 5. júna na vzorke 1 029 respondentov zo všetkých ukrajinských regiónov okrem ľudí bývajúcich na územiach, ktoré Rusko okupovalo už pred otvorenou inváziou.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)
Viac k témam: Prieskum, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Prezidenta Zelenského by po vyhratí vojny vymenila menej ako štvrtina Ukrajincov, sú však za iné zmeny © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Prečo je monitorovanie serverov kľúčové pre modernú správu IT infraštruktúry
5 tipov na zlepšenie výkonu servera prostredníctvom monitorovania
Vianočný výpredaj Dreame je tu! Vyberte smart darček, ktorý poteší a ušetrí čas