Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
Prezidenta Bolsonara budú vyšetrovať pre výroky o AIDS v spojitosti s plnou zaočkovanosťou
4.12.2021 (Webnoviny.sk) - Sudca brazílskeho najvyššieho súdu Alexandre de Moraes v piatok nariadil, aby bol prezident Jair Bolsonaro vyšetrovaný pre komentáre spájajúce vakcíny proti koronavírusu s chorobou AIDS, ktoré lekári a vedci odmietli.
Bolsonaro 24. októbra vo vysielaní uviedol, že podľa oficiálnych správ britskej vlády existujú náznaky, že u plne zaočkovaných ľudí sa AIDS vyvíja oveľa rýchlejšie, ako sa očakávalo. Facebook a Instagram príspevky s týmto tvrdením o niekoľko dní stiahli s tým, že porušujú ich pravidlá. Brazílsky prezident, ktorý sa nedal zaočkovať a často vystupuje proti vakcinácii, sa bráni tým, že iba citoval článok zverejnený v časopise Exame.
Mnohí sa však na vyšetrovanie dívajú s rozpakmi. Najvyšší prokurátor v krajine Augusto Aras, ktorý má preskúmať obvinenia proti Bolsonarovi, iba zriedka robí kroky namierené proti prezidentovi. V minulosti napriek výzvam senátneho výboru nezačal vyšetrovanie toho, ako Bolsonaro riešil pandémiu koronavírusu.
V jej doterajšom priebehu v Brazílii zomrelo na ochorenie COVID-19 viac ako 610-tisíc ľudí. Viac obetí pandémie majú iba Spojené štáty.
Viac k témam: Koronavírus, Šírenie nepravdivej informácie, Vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Prezidenta Bolsonara budú vyšetrovať pre výroky o AIDS v spojitosti s plnou zaočkovanosťou © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Slovensko na križovatke. Poslanci dali v prvom čítaní zelenú zrušeniu Úradu na ochranu oznamovateľov
Kauza Mýtnik sa blíži k verdiktu, Špecializovaný trestný súd ukončil dokazovanie
Spoluprácu s Českou republikou je potrebné rozširovať na všetkých úrovniach, tvrdí prezident Pellegrini