Pondelok, 8. december 2025
Mimoriadne správy
- Obrovská vlna na ostrove Tenerife zabila dvoch slovenských občanov, tretí je zranený
- The Mirror: Na Ukrajine bolo pravdepodobne zabitých už viac ako pol milióna Rusov
- Nemci odrádzajú svojich občanov od vianočných trhov v Prahe. Číha tam smrteľné nebezpečenstvo, tvrdia
- Seniorka za volantom riešila padajúce veci v aute, skončila v rybníku
- Na ruské mesto Belgorod spadla ruská letecká bomba
Prevencia a kontroly v Číne boli úspešné, vstup povolili už aj zahraničným pracovníkom
23.9.2020 (Webnoviny.sk) - Relatívny úspech prevencie proti koronavírusu a kontrolné opatrenia v Číne umožnili uvoľnenie požiadaviek pre vstup do krajiny. Informuje o tom spravodajský portál BBC s odvolaním sa na tamojšie ministerstvo zahraničia.
Viac o téme: Koronavírus
Od 28. septembra sa tak do Číny budú môcť vrátiť bez ďalších povolení zahraniční pracovníci s platným povoleným na pobyt aj ľudia prichádzajúci za rodinou.
Zamestnanci zo zahraničia, ktorým v ostatných mesiacoch vypršala platnosť víz, zase môžu požiadať na konzulátoch a veľvyslanectvách o nové, uvádza tiež ministerstvo v stanovisku.
V dôsledku pandémie koronavírusu Čína skôr počas roka zablokovala vstup pre všetkých cudzincov, ktorí nemajú špeciálne povolenia. Situácia sa ale stabilizuje. Zatiaľ však stále platí povinná karanténa po príchode do krajiny.
Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, karanténa, Koronavírus, prevencia, zákaz vstupu do krajiny
Zdroj: Webnoviny.sk - Prevencia a kontroly v Číne boli úspešné, vstup povolili už aj zahraničným pracovníkom © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Najvyšší súd prejedná odvolanie prokurátora vo veci Kádára zo skupiny sátorovcov
Na Mikuláša to bude v Košiciach žiť, bohatý víkend zakončí tradičný Mikulášsky beh
Polopodzemné kontajnery v Nitre pribúdajú, mesto už ich má takmer päťsto – FOTO