Štvrtok, 23. júl 2026
Mimoriadne správy
- Pri Moskve sa zrútila najmodernejšia ruská stíhačka Su-57, pilot sa katapultoval
- Útok nožom v Nemecku neprežil zamestnanec banky, páchateľa po rukojemníckej dráme zadržali
- Odvolaný ukrajinský minister obrany odmietol Zelenského ponuky, žiada návrat do funkcie
- Trump pohrozil Iránu tvrdou vojenskou odvetou za ďalšie útoky Húsíov na lode
- Zlatník zastrelil dvoch lupičov a skončil vo väzení. Prípad zjednotil taliansku krajnú pravicu
Premiér Naréndra Módí zverejnil video, bosý zbieral odpadky na pláži
Webnoviny 12. október 2019 798
12.10.2019 (Webnoviny.sk) - Indický premiér Naréndra Módí v sobotu zbieral odpadky na pláži v meste Mámallapuram v štáte Tamilnádu, kde sa stretol s čínskym prezidentom Si Ťin-pchingom.
Módí zverejnil prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter krátke video, ako sa naboso prechádza v piesku a popritom do vreca zbiera odpadky. "Postarajme sa, aby boli naše verejné miesta čisté a upratané," napísal v tweete Módí, ktorý v roku 2014, keď sa stal premiérom, spustil kampaň za čistú Indiu Swachh Bharat Abhiyan.
Minulý mesiac tiež v rozhovore v rozhlase chválil snahy indického "ploggera" Ripudamana Belviho, ktorý spustil kampaň vyzývajúcu na zbieranie odpadu počas joggingu. Podľa Módího je "plogging" populárny v zahraničí a Belviho pochválil za jeho propagáciu v Indii.
Viac k témam: indický premiér
Zdroj: Webnoviny.sk - Premiér Naréndra Módí zverejnil video, bosý zbieral odpadky na pláži © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Ronalda odsúdili na smrť, zastrelil šesť členov rodiny jeho exmanželky
Ako predísť pľuzgierom a odreninám pri dlhých behoch
Na pomoc ľuďom po zemetrasení vo Venezuele vyzbierali Slováci už viac ako stotisíc eur
Ako predĺžiť životnosť turistickej obuvi? Správne čistenie a impregnácia