Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
27.9.2025 (SITA.sk) - Najviac hlasov v nadchádzajúcich parlamentných voľbách v Česku podľa prieskumu agentúry STEM/MARK získa opozičné hnutie ANO expremiéra Andreja Babiša. Podpora ANO však rovnako ako podpora vládnej koalície Spolu klesá. Výrazne však rastie popularita strany Piráti. Informuje o tom web TN.cz.
ANO by podľa prieskumu získalo 27,5 percenta hlasov, Spolu by volilo 18 percent respondentov. Veľmi tesný je však súboj o tretie miesto. Zdramatizoval ho nástup Pirátov, ktorí by získali už 11,7 percenta hlasov. Prekonali tak vládne hnutie STAN (11,6 %) a blížia sa k SPD (12,3 %).
Podľa prieskumu Piráti oslovujú najmä prvovoličov. Prieskum uskutočnili od 16. septembra do 22. septembra a zúčastnilo sa ho 1 407 ľudí.
Viac k témam: české politické strany, volebné preferencie
Zdroj: SITA.sk - Prekvapením českých volieb môžu byť Piráti, prudko stúpajú © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Ak z Maďarska opäť priletia drony, armáda zasiahne, vyhlásil ZelenskyjNasledujúci článok
Plyn z burčiaku vo vínnej pivnici priotrávil troch ľudí
Slovensko na križovatke. Poslanci dali v prvom čítaní zelenú zrušeniu Úradu na ochranu oznamovateľov
Spoluprácu s Českou republikou je potrebné rozširovať na všetkých úrovniach, tvrdí prezident Pellegrini
Táto „obyčajná burina“ môže zachrániť vašu pečeň aj trávenie