Streda, 22. júl 2026
Mimoriadne správy
- Spojené štáty s Iránom ešte ani zďaleka neskončili, pohrozil Trump
- Microsoft vloží miliardy do partnerstva s Mistralom, chce posilniť európsku AI infraštruktúru
- Brusel zrušil grant pre Benátske bienále, argumentuje návratom Ruska na prestížnu výstavu
- Španielska vláda chce zakázať fajčenie na terasách, plážach aj v parkoch
- Maďarská prokuratúra údajne prejavila záujem o servery Orbánovej strany Fidesz
Praha udelila tisícové pokuty aktivistom, ktorí vyhodili do koša kytice od Zemana a Babiša
Webnoviny 4. január 2019 857
PRAHA 4. januára (WebNoviny.sk) – Úrad Prahy 1 chce od dvoch aktivistov, ktorí pri oslavách 17. novembra vyhodili do odpadkového koša kytice niektorých politikov, aby zaplatili pokutu.
Jednému z nich vymeral dvetisíc korún, druhému štyri, pretože vyhodil dve kytice. Teraz majú osem dní na odvolanie, môžu proti rozhodnutiu podať odpor. Informáciu od verejnoprávnej televízie portálu iDNES.cz potvrdil Martin Šebesta z úradu mestskej časti.
Úradníci Prahy 1 rozhodli o uložení pokút dvom aktivistom, ktorí vlani pri oslavách 17. novembra vyhodili v Prahe pri pamätníku na Národnej triede do odpadkového koša kytice položené prezidentom Milošom Zemanom, premiérom Andrejom Babišom a poslancom a podpredsedom Snemovne Tomiom Okamurom.
K aktu, ktorý vnímajú ako vyjadrenie politického názoru, sa prihlásili politický aktivista Otakar van Gemund a ďalší členovia skupiny Kaputin, ktorá okrem iného vystupuje proti politickému režimu v Ruskej federácii a jej prezidentovi Vladimirovi Putinovi.
Holanďan van Gemund odmietol, že by svojím činom narušil spoločenské spolužitie alebo že sa dopustil vandalizmu, ako počul od politikov. "S tým nesúhlasím. Budem sa brániť," uviedol. Prezident Zeman označil tých, ktorí vyhadzujú kytice do koša, za primitívnych hlupákov.
Viac k témam: 17. november, aktivisti, Andrej Babiš, Kaputin, Miloš Zeman, Otakar van Gemund, súd, Vladimir Putin
Zdroj: Webnoviny.sk - Praha udelila tisícové pokuty aktivistom, ktorí vyhodili do koša kytice od Zemana a Babiša © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Web, e-shop, marketing, SEO aj fakturácia - všetko na jednom mieste
Nezabudnuteľné momenty na MS 2026. Nórske veslovanie, virálny Haaland, skvelé Kapverdy či politický zásah Trumpa – VIDEO, FOTO
Fico ostro zaútočil na Európsku komisiu, jej správu o právnom štáte označil za pokryteckú – VIDEO