Piatok, 24. júl 2026
Mimoriadne správy
- Pri Moskve sa zrútila najmodernejšia ruská stíhačka Su-57, pilot sa katapultoval
- Útok nožom v Nemecku neprežil zamestnanec banky, páchateľa po rukojemníckej dráme zadržali
- Odvolaný ukrajinský minister obrany odmietol Zelenského ponuky, žiada návrat do funkcie
- Trump pohrozil Iránu tvrdou vojenskou odvetou za ďalšie útoky Húsíov na lode
- Zlatník zastrelil dvoch lupičov a skončil vo väzení. Prípad zjednotil taliansku krajnú pravicu
Požiar v opatrovateľskom domove v ukrajinskom Charkove pripravil o život pätnásť ľudí
Webnoviny 21. január 2021 671
21.1.2021 (Webnoviny.sk) - Požiar v súkromnom opatrovateľskom domove pre seniorov v ukrajinskom Charkove si vyžiadal 15 mŕtvych. Jedenásť ľudí utrpelo zranenia a päť z nich museli hospitalizovať. Informuje o tom spravodajský portál BBC s odvolaním sa na ukrajinské úrady.
Požiar vypukol na vrchnom poschodí dvojposchodovej budovy, uviedlo ministerstvo pre mimoriadne udalosti. S ohňom bojovali hasiči viac ako hodinu.
Zrejme ho spôsobila neopatrná manipulácia s elektrickými ohrievačmi, uviedla generálna prokurátorka Iryna Venediktová.
Ukrajinský premiér Denys Šmyhaľ v reakcii na ‚strašný požiar' zvolal mimoriadne stretnutie vlády. Za účelom vyšetrenia príčiny požiaru vznikne špeciálna vládna komisia.
Viac k témam: požiar
Zdroj: Webnoviny.sk - Požiar v opatrovateľskom domove v ukrajinskom Charkove pripravil o život pätnásť ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Ako predísť pľuzgierom a odreninám pri dlhých behoch
Na pomoc ľuďom po zemetrasení vo Venezuele vyzbierali Slováci už viac ako stotisíc eur
Ako predĺžiť životnosť turistickej obuvi? Správne čistenie a impregnácia