Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Slovensko má nový duchovný symbol vo Vatikáne, Pellegrini hovorí o nádeji v čase napätia a neistoty doma aj vo svete – VIDEO, FOTO
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
Požiar v indickej nemocnici zabil desať novorodencov, nehoda vyvolala otázky o bezpečnosti budovy
16.11.2024 (SITA.sk) - Desať novorodencov zomrelo a ďalších 16 utrpelo zranenia, keď novorodeneckú jednotku intenzívnej starostlivosti v nemocnici v severnej Indii zachvátil požiar. Informovali o tom miestne úrady.
Nešťastie sa stalo v piatok neskoro večer v indickom štáte Uttarpradéš. Požiar sa rýchlo rozšíril po oddelení, v ktorom bolo 55 dojčiat. Štyridsaťpäť detí zachránili. Hneď nebolo jasné, ako požiar vypukol. Očití svedkovia uviedli, že záchranná operácia sa začala asi 30 minút po vypuknutí požiaru, čo sťažilo evakuáciu. Po príchode hasičov bolo oddelenie v plameňoch. Záchranári sa k novorodencom dostali cez okná.
Nehoda vyvolala otázky týkajúce sa bezpečnostných opatrení nemocnice. Na jednotke intenzívnej starostlivosti síce boli nainštalované požiarne hlásiče, ale podľa rodičov a svedkov sa počas požiaru neaktivovali. Nemocničný personál konal až po tom, keď spozoroval dym a oheň.
Požiare sú v Indii časté, keďže stavebné firmy aj obyvatelia budov porušujú stavebné zákony a bezpečnostné normy. K úmrtiam vedie aj zlá údržba a nedostatok vhodného hasičského vybavenia v krajine.
Viac k témam: Novorodenci, Požiar
Zdroj: SITA.sk - Požiar v indickej nemocnici zabil desať novorodencov, nehoda vyvolala otázky o bezpečnosti budovy © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Slovensko na križovatke. Poslanci dali v prvom čítaní zelenú zrušeniu Úradu na ochranu oznamovateľov
Kauza Mýtnik sa blíži k verdiktu, Špecializovaný trestný súd ukončil dokazovanie
Giving Tuesday v Červenom nose – žiaci vytvorili nový outfit klaunských áut, aby potešili deti v nemocniciach