Utorok, 21. júl 2026
Mimoriadne správy
- Spojené štáty s Iránom ešte ani zďaleka neskončili, pohrozil Trump
- Microsoft vloží miliardy do partnerstva s Mistralom, chce posilniť európsku AI infraštruktúru
- Brusel zrušil grant pre Benátske bienále, argumentuje návratom Ruska na prestížnu výstavu
- Španielska vláda chce zakázať fajčenie na terasách, plážach aj v parkoch
- Maďarská prokuratúra údajne prejavila záujem o servery Orbánovej strany Fidesz
Poľský prezident Nawrocki zrušil schôdzku s Orbánom
Webnoviny 30. november 2025 305
30.11.2025 (SITA.sk) - Poľský prezident Karol Nawrocki zrušil stretnutie s maďarským premiérom Viktorom Orbánom. Dôvodom je Orbanovo stretnutie s ruským vodcom Vladimirom Putinom. Oznámil to vedúci oddelenia zahraničnej politiky kancelárie poľského prezidenta Marcin Przydacz, všíma si web Ukrajinská pravda.
„Prezident Nawrocki sa rozhodol obmedziť program svojej návštevy Maďarska výlučne na samit Vyšehradskej skupiny v Ostrihome," povedal Przydacz.
Dodal, že na samite bude Nawrocki po boku prezidentov Česka, Slovenska a Maďarska diskutovať o bezpečnosti a spolupráci v strednej Európe. Zároveň zdôraznil, že poľský prezident sa dôsledne zasadzuje za hľadanie skutočných spôsobov, ako ukončiť ruskú vojnu proti Ukrajine.
Viac k témam: Vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Poľský prezident Nawrocki zrušil schôdzku s Orbánom © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Líder francúzskej krajnej pravice Jordan Bardella dostal vajíčkom do hlavyNasledujúci článok
Na Floride sa začali americko-ukrajinské rokovania o ukončení ruskej vojny
Web, e-shop, marketing, SEO aj fakturácia - všetko na jednom mieste
Nezabudnuteľné momenty na MS 2026. Nórske veslovanie, virálny Haaland, skvelé Kapverdy či politický zásah Trumpa – VIDEO, FOTO
Fico ostro zaútočil na Európsku komisiu, jej správu o právnom štáte označil za pokryteckú – VIDEO