Utorok, 21. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Poľský novinár sa mal vyhrážať poslancom, jeho veci skonfiškovala polícia
Webnoviny 3. október 2021 626
3.10.2021 (Webnoviny.sk) - Poľská polícia skonfiškovala počítačové vybavenie novinára z liberálnych novín Gazeta Wyborza, ktorý vyšetroval vládu krajiny. Veci Piotrovi Bakselerowiczovi zhabali v sobotu v meste Zielona Góra, ktoré sa nachádza 450 kilometrov od Varšavy. Raziu a konfiškáciu nariadila varšavská polícia.
Zástupca šéfredaktora denníka Roman Imielski povedal, že razia u Bakselerowicza sa uskutočnila bez príkazu a ide proti „základnému právu na novinárske tajomstvo v demokracii“. V článku, ktorý vyšiel v sobotu na webstránke novín, uviedol, že nemajú pochýb o tom, že razia mala zastrašiť novinárov Gazety.
Pomsta za články
Varšavská polícia sa vyjadrila, že sa nezameriavala konkrétne na novinára. Ako uviedla, poľskí poslanci dostali urážlivé správy s vyhrážkami a tí ich nahlásili polícii. Správy vystopovali na IP adresu, ktorá ich priviedla k novinárovi.
Bakselerowicz poprel, že by posielal akékoľvek vyhrážky. „Nikomu som sa nikdy nevyhrážal. Podľa mňa je to provokácia alebo pokus o pomstu za písanie nevyhovujúcich článkov,“ vyjadril sa novinár.
Novinári sa odmietajú podvoliť
Editori Gazety Wyborze medzičasom sľúbili, že využijú všetky právne prostriedky na ochranu ich novinárov pred obťažovaním zo strany autoritárskych orgánov.
„Vyhlasujeme, že sa nepodvolíme represii a nenecháme sa zastrašiť. Kritizovať všetku moc a odhaľovať jej zneužívanie je našou občianskou a demokratickou povinnosťou. Aj vtedy, keď sa zneužívanie moci týka našich novinárov i nás samých,“ uviedli.
Viac k témam: Poľská polícia, Urážky, Vyhrážanie, Vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Poľský novinár sa mal vyhrážať poslancom, jeho veci skonfiškovala polícia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Piešťany chystajú na otvorenie letnej kúpeľnej sezóny bohatý program, Kolonádový most je však stále zatvorený – FOTO
Hasiči zasahovali pri požiari výrobnej haly automobilky v Holíči, zamestnancov včas evakuovali – FOTO
Polícia upozorňuje na dopravné obmedzenie v úseku horského priechodu Dargov, odstraňujú tam zhorený autobus