Utorok, 21. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Polovica Slovákov podporuje sankcie aj za cenu inflácie, vyjadrili sa aj k vstupu Ukrajiny do EÚ a NATO
Webnoviny 1. jún 2022 479
1.6.2022 (Webnoviny.sk) - V rámci regiónu strednej a východnej Európy konsenzus ohľadom odpovedí na vojnu na Ukrajine absentuje. Konštatuje to prieskum verejnej mienky Globsec Trends 2022, ktorý meria zmenu postojov v deviatich krajinách strednej a východnej Európy vplyvom vojny na Ukrajine.
Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt
Zatiaľ čo väčšina ľudí v každej krajine súhlasí so znížením energetickej závislosti na Rusku, podpora sankcií aj za cenu inflácie je jednoznačná v siedmich z deviatich krajín - na Slovensku je podpora presne na 50 percent. Krajiny sa tiež nezhodujú na tom, či by Ukrajina mala vstúpiť do Európskej únie (EÚ) či do Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO), alebo byť neutrálnou. V šiestich z deviatich krajín existuje zhoda na podpore členstva Ukrajiny v EÚ či NATO, ale na Slovensku, v Bulharsku a v Maďarsku je viac ľudí naklonených možnosti neutrality.
Výsledky reportu sú založené na prieskume verejnej mienky, ktorý sa konal v druhej polovici marca v deviatich krajinách strednej a východnej Európy na vzorke 1 000 respondentov za krajinu. Zber sa uskutočnil v Bulharsku, Českej republike, Estónsku, Litve, Lotyšsku, Maďarsku, Poľsku, Rumunsku a na Slovensku prostredníctvom prieskumných agentúr. Zber koordinovala agentúra Focus.
Viac k témam: Prieskum, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Polovica Slovákov podporuje sankcie aj za cenu inflácie, vyjadrili sa aj k vstupu Ukrajiny do EÚ a NATO © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Litva a Lotyšsko nedovolia Ficovi preletieť cez ich územie pri lete do Moskvy, premiér hovorí, že si nájde inú trasu – VIDEO
Kauza Daniela Tupého pokračuje, súd sa po rokoch vracia k ďalším svedkom
Zamestnávateľov čaká od júla zásadná zmena, dotkne sa vysielania zamestnancov do zahraničia