Štvrtok, 22. január 2026
Mimoriadne správy
- Štipendisti z Gazy ďakujú Slovensku za pomoc, pripravujú sa na štúdium na Univerzite Mateja Bela – FOTO
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
Polícia zatkla zakladateľa platformy WikiLeaks Juliana Assangea a chce ho postaviť pred súd
LONDÝN 11. apríla (WebNoviny.sk) - Britská polícia zatkla zakladateľa platformy WikiLeaks Juliana Assangea. Muž pred siedmimi rokmi získal útočisko na ekvádorskom veľvyslanectve v Londýne, aby sa vyhol vydaniu do Švédska.
Tamojšie úrady ho stíhali v prípade znásilnenia, ktorého sa v tejto škandinávskej krajine údajne dopustil v roku 2010. Ekvádor mu preto poskytol politický azyl. Polícia potvrdila, že Assangea vzali do väzby a "hneď, ako to bude možné", sa postaví pred súd.
Viac k témam: polícia, WikiLeaks
Zdroj: Webnoviny.sk - Polícia zatkla zakladateľa platformy WikiLeaks Juliana Assangea a chce ho postaviť pred súd © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Cesta umelca je kniha, ktorá prebúdza tvorivosť aj tam, kde by ste ju nečakali
Zákazníci Tesca rozhodnú, ako sa rozdelia granty vo výške 223 300 EUR na projekty pre mladých
Mladý vodič zišiel v Boleráze z cesty, doplatila na to socha svätého Rochusa – FOTO