Utorok, 21. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Polícia na Malte prehľadala jachtu podnikateľa, ktorého zatkli v prípade vraždy novinárky
Webnoviny 22. november 2019 766
22.11.2019 (Webnoviny.sk) - Polícia na Malte prehľadala jachtu miestneho podnikateľa, ktorého vypočúvala v rámci vyšetrovania vraždy investigatívnej novinárky z roku 2017. Yorgena Fenecha zatkli v stredu po tom, čo vojaci zastavili plavidlo s ním na palube, keď opúšťalo ostrov. O deň neskôr ho ale prepustili na policajnú kauciu. Vyšetrovatelia v piatok za prítomnosti podnikateľa jachtu prehľadali a následne ho znova vypočúvali.
Maltské úrady môžu držať niekoho vo väzbe len 48 hodín bez toho, aby voči nemu vzniesli obvinenia. Danú osobu však môžu znova predviesť na výsluch.
Polícia na Malte sa snaží nájsť objednávateľa vraždy Daphne Caruanovej Galiziovej. Novinárka, ktorá sa venovala boju proti korupcii, prišla o život predvlani pri výbuchu bomby v jej aute. Maltský premiér Joseph Muscat vyšetrovanie označil za "najväčšie, ktoré naša krajina zažila".
Viac k témam: novinárka, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk - Polícia na Malte prehľadala jachtu podnikateľa, ktorého zatkli v prípade vraždy novinárky © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Hasiči zasahovali pri požiari výrobnej haly automobilky v Holíči, zamestnancov včas evakuovali – FOTO
Litva a Lotyšsko nedovolia Ficovi preletieť cez ich územie pri lete do Moskvy, premiér hovorí, že si nájde inú trasu – VIDEO
Kauza Daniela Tupého pokračuje, súd sa po rokoch vracia k ďalším svedkom