Sobota, 14. marec 2026
Mimoriadne správy
- Severná Kórea odpálila sériu rakiet. Juhokórejská armáda hlási približne desať balistických striel
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
Poliaci dodajú Ukrajine tanky Leopard 2, Jasina je optimistický aj v prípade stíhačiek
22.2.2023 (SITA.sk) - Poľsko dodá Ukrajine 14 tankov Leopard 2 v najbližších dvoch až troch týždňoch. Stane sa tak, keď ukrajinskí vojaci dokončia výcvik. Informuje o tom spravodajský portál CNN s odvolaním sa na poľské ministerstvo zahraničia.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
Hovorca rezortu Łukasz Jasina povedal, že Varšava podporuje poslanie stíhačiek Kyjevu, ale dosiahnutie konsenzu medzi členskými štátmi NATO je ešte vzdialené. „Presne ako to bolo s tankmi, dúfame, že táto koalícia bude dostatočne veľká na to, aby podporovala Ukrajincov stále viac. Stíhačky sú veľmi užitočné v ukrajinskej vojne," skonštatoval Jasina s tým, že je v tejto veci stále optimistický.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)
„Sme však členom NATO a chceme dosiahnuť dohodu vo všetkých takýchto otázkach, aby sme sa na tom podieľali spoločne, pretože aliancia je silnejšia, keď sme spolu," dodal.
Viac k témam: Leopard 2A4, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Poliaci dodajú Ukrajine tanky Leopard 2, Jasina je optimistický aj v prípade stíhačiek © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Blahov spor s Esetom bude musieť mestský súd rozhodnúť znovu, Krajský súd nesprávny rozsudok zrušil
Konzulárno-krízový tím SR sa z Blízkeho východu vrátil na Slovensko, pomáhal s evakuáciou občanov – FOTO
Šutaj Eštok sa zbavil 146 upratovačiek. Policajní odborári nesúhlasia, podľa PS ide o kšeft za 11 miliónov eur – VIDEO