Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
Počas cvičenia na Ukrajine havarovala stíhačka, pilotov sa zachrániť nepodarilo
MOSKVA 16. októbra (WebNoviny.sk) - Počas medzinárodného vojenského cvičenia na Ukrajine v utorok havarovala stíhačka Su-27UB ukrajinskej armády s dvoma pilotmi, pričom jeden bol Ukrajinec a druhý Američan.
Obaja boli na mieste mŕtvi, informovali v utorok večer ukrajinské ozbrojené sily. Správy o nešťastí už potvrdila aj americká armáda. Zrútenú stíhačku krátko po páde našiel záchranný tím, pilotov sa už však nedalo zachrániť.
Nešťastie sa stalo počas medzinárodného vojenského cvičenia Čistá obloha 2018 (Clear Sky 2018), ktoré sa koná na Ukrajine už od 8. októbra a zúčastňujú sa na ňom armády Ukrajiny, Spojených štátov, Veľkej Británie, Poľska, Belgicka, Dánska, Holandska, Rumunska a Estónska.
Viac k témam: stíhačka, tragická nehoda
Zdroj: Webnoviny.sk - Počas cvičenia na Ukrajine havarovala stíhačka, pilotov sa zachrániť nepodarilo © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Newyorčan prišiel o život na eskalátore, zachytilo sa mu tričko a uškrtilo ho
Horské strediská sú pripravené na zimnú sezónu, do rozvoja investovali desiatky miliónov eur
Slovensko na križovatke. Poslanci dali v prvom čítaní zelenú zrušeniu Úradu na ochranu oznamovateľov
Ministerstvo cestovného ruchu a športu je pre Huliaka zlatá baňa, Demokrati upozorňujú na nadštandardné odmeny – VIDEO