Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Slovensko má nový duchovný symbol vo Vatikáne, Pellegrini hovorí o nádeji v čase napätia a neistoty doma aj vo svete – VIDEO, FOTO
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
Po otrasoch v poľskej bani je nezvestných sedem baníkov, metán sťažuje prácu záchranárov
VARŠAVA 5. mája (WebNoviny.sk) - Po otrase v bani na juhu Poľska je nezvestných sedem baníkov. Informáciu potvrdila hovorkyňa Jastrzebskej uhoľnej spoločnosti Katarzyna Jablonska-Bajer.
Otras nastal v bani Zofiówka v meste Jastrzebie-Zdrój blízko poľsko-českých hraníc.
Záchranná operácia sa podľa Jablonskej-Bajer začala o 11:25 a na povrch sa záchranárom podarilo dostať štyroch baníkov. S ďalšími siedmimi, ktorí pracovali v chodbe v hĺbke 900 metrov, však na povrchu stratili kontakt. "Taký silný otras v tejto bani ešte nebol," uviedla hovorkyňa s tým, že záchranári do nej nemôžu zísť, pretože tam je vysoká úroveň metánu.
Podľa televízie TVN24 bol otras cítiť aj na zemskom povrchu, pričom otriasol aj niekoľkými domami.
Viac k témam: baňa, baníctvo, nehoda, Poľsko
Zdroj: Webnoviny.sk - Po otrasoch v poľskej bani je nezvestných sedem baníkov, metán sťažuje prácu záchranárov © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Kauza Mýtnik sa blíži k verdiktu, Špecializovaný trestný súd ukončil dokazovanie
Giving Tuesday v Červenom nose – žiaci vytvorili nový outfit klaunských áut, aby potešili deti v nemocniciach
Táto „obyčajná burina“ môže zachrániť vašu pečeň aj trávenie