Sobota, 7. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Plynovod z Turkménska do Ruska pre výbuchy vo Volgogradskej oblasti na neurčito zastavili
2.8.2025 (SITA.sk) - Plynovod, ktorý prepravuje zemný plyn z Turkménska cez Uzbekistan a Kazachstan do Ruska, po výbuchoch vo Volgogradskej oblasti na neurčito zastavili. Pre web Kyiv Post to povedal zdroj z ukrajinskej spravodajskej služby.
Plynovod, ktorý prevádzkuje Gazprom, údajne dodáva energiu pre kľúčové zariadenia ruského vojensko-priemyselného komplexu. Po správach o výbuchoch na miesto urýchlene prišli ruské záchranné zložky a polícia, uviedol zdroj. Zo správy webu Kyiv Post však nie je jasné, kto výbuchy spôsobil.
Ukrajinská armáda v sobotu ráno potvrdila úspešné útoky na kľúčovú ruskú ropnú a obrannú infraštruktúru. Uviedla, že útoky boli reakciou na nedávne ruské útoky na ukrajinské mestá, pri ktorých zahynuli civilisti.
Viac k témam: Plynovod, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Plynovod z Turkménska do Ruska pre výbuchy vo Volgogradskej oblasti na neurčito zastavili © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Jadrové ponorky sú bližšie k Rusku, Medvedev má „drzé ústa“, vyhlásil Trump
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Zelené slogany už nestačia: pravidlá pre udržateľnosť sa sprísňujú
Každý piaty tínedžer na Slovensku trpí obezitou. Kaufland verí, že prevencia je kľúčová