Piatok, 5. jún 2026
Mimoriadne správy
- Pellegrini v Taliansku podpísal viaceré memorandá, Slovensko chce posilniť vedu, biznis aj letecké spojenia – VIDEO, FOTO
- Nový maďarský premiér Magyar vyzval na jednotu všetkých Maďarov doma aj za hranicami
- Milióny Nemcov zisťujú pravdu o svojich rodinách. Nový archív odhalil tajomstvá z čias Hitlera
- Ruské útoky zabili na Ukrajine troch civilistov, medzi zranenými sú aj deti
- Kým Srbsko zaostáva, Čierna Hora sa stala hlavným favoritom na vstup do EÚ
Pápež František sa stretol s preživšou z Osvienčimu, pobozkal jej tetovanie na ruke (video)
Webnoviny 26. máj 2021 762
26.5.2021 (Webnoviny.sk) - Pápež František v stredu počas generálnej audiencie pobozkal tetovanie preživšej z Osvienčimu - poľskej občianky Lidie Maksymowiczovej. Tú ako 3-ročnú deportovali do koncentračného tábora z rodného Bieloruska.
Pontifikovi ukázala číslo, ktoré jej nacisti vytetovali na ruku. František sa k nej sklonil a pobozkal ho. Maksymowiczová pre Vatican News uviedla, že si s pápežom nevymenila žiadne slová. „Rozumeli sme si pohľadom,“ povedala počas akcie zameranej na vzdelávanie mládeže o holokauste.
Maksymowiczová tri roky strávila v detskej časti tábora v Osvienčime, v ktorej vykonával častokrát nehumánne medicínske pokusy nacistický lekár Josef Mengele. Keď tábor oslobodili, ujala sa jej poľská rodina.
Viac k témam: holokaust, koncentračný tábor, Osvienčim
Zdroj: Webnoviny.sk - Pápež František sa stretol s preživšou z Osvienčimu, pobozkal jej tetovanie na ruke (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Dohoda ruží je romantasy plná mágie, intríg a nebezpečných sľubov
Odolnosť nie je o zatnutých zuboch, ale o pochopení samého seba. Buďte nepriestrelní
Výskum odhalil rozsiahle násilie voči političkám, skúsenosť s ním má takmer každá poslankyňa – VIDEO