Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
- Americký súkromný sektor minulý mesiac znížil počet zamestnancov
Pápež František nazval svet „supermarketom modiel“ a kritizoval aj smartfóny
VATIKÁN 1. augusta (WebNoviny.sk) - Pápež František sa v stredu vrátil po celomesačnej dovolenke naspäť k svojim pápežským povinnostiam a hneď v prvej kázni ostro kritizoval viacero symptómov súčasnej spoločnosti, ktoré označil za modly dnešného človeka.
Odporúčame:
Pápež František prijal rezignáciu austrálskeho arcibiskupa, ktorý kryl zneužívanie detí
Zaradil medzi ne okrem iného peniaze, úspech, ale napríklad aj drogy či smartfóny. Podľa Františka opájanie sa týmito vecami "ľudí vzďaľuje od Boha a činí ich slepými k láske".
Pápež hovoril o súčasnom svete ako o "supermarkete modiel", ktoré ľuďom "sľubujú šťastie, ale nikdy im ho neprinesú". "Rozpoznajte svoje modly a vyhoďte ich z okna," vyzval v stredu František.
Viac k témam: Pápež František, smartfón
Zdroj: Webnoviny.sk - Pápež František nazval svet „supermarketom modiel“ a kritizoval aj smartfóny © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Horské strediská sú pripravené na zimnú sezónu, do rozvoja investovali desiatky miliónov eur
Slovensko na križovatke. Poslanci dali v prvom čítaní zelenú zrušeniu Úradu na ochranu oznamovateľov
Ministerstvo cestovného ruchu a športu je pre Huliaka zlatá baňa, Demokrati upozorňujú na nadštandardné odmeny – VIDEO