Utorok, 16. jún 2026
Mimoriadne správy
- Syn posledného iránskeho šacha odmieta dohodu USA so súčasným režimom
- Top foto dňa (16. jún 2026): Tréner ŠK Slovan Bratislava, protesty Nie G7, Ománsky záliv a návšteva v SAV
- Ruská fregata vypálila varovný výstrel na jachtu v Lamanšskom prielive
- Členské štáty EÚ podporili financovanie deportačných centier mimo Únie
- Slovenskí a maďarskí policajti rozbili sieť nelegálneho predaja liekov, zaistili majetok za milióny – FOTO
Okresný vodca Talibanu je mŕtvy, tvrdí ministerstvo vnútra
Webnoviny 1. júl 2017 258
KÁBUL 1. júla (WebNoviny.sk) - Pri bojoch armády s militantmi Talibanu v provincii Wardak na východe Afganistanu zomrel jeho okresný vodca Mulláh Bašír, oznámilo tamojšie ministerstvo vnútra.
Ako v sobotu uviedlo v stanovisku, Bašíra, ktorý bol vodcom Talibanu v okrese Nirkh, zabili vojaci v piatok v noci. Ďalší dvaja militanti pri zásahu utrpeli zranenia.
Odporúčame:
Taliban chce bojovať, až kým z Afganistanu neodídu posledné jednotky NATO
Ministerstvo vnútra ďalej informovalo, že armáda zaútočila na militantné ciele aj v provinciách Paktíká, Sare Pol a Džudžán. Pri zásahoch údajne zomrelo najmenej 13 militantov, vrátane piatich príslušníkov organizácie Islamský štát. Armáda pri útokoch zničila militantom niektoré zbrane a vozidlá. Taliban sa k bojom nevyjadril.
Viac k témam: Afganistan, Islamský štát, Taliban, terorizmus
Zdroj: Webnoviny.sk - Okresný vodca Talibanu je mŕtvy, tvrdí ministerstvo vnútra © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Manosféra a muži, ktorí nenávidia ženy. Kniha, ktorá vás šokuje a zaskočí!
Kniha, ktorá pripomína, že sloboda nikdy nebola samozrejmosťou... Volali ma Fénix
Splnomocnenec Kotlár podporil dôraz Slovenska na biologickú bezpečnosť v pandemickej dohode