Pondelok, 9. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
V spodnej časti 324 metrov vysokej kovovej konštrukcie už stojí kovové oplotenie, ktoré dočasne vztýčili počas futbalového šampionátu Euro 2016.
PARÍŽ 10. februára (WebNoviny.sk) - Okolo spodnej časti parížskej Eiffelovej veže, jednej z najznámejších pamiatok sveta, vyrastie obranná sklenená stena. Cieľom tohto opatrenia je lepšia ochrana pred prípadnými teroristickými útokmi, informoval zdroj z prostredia magistrátu francúzskeho hlavného mesta.
V spodnej časti 324 metrov vysokej kovovej konštrukcie už stojí kovové oplotenie, ktoré dočasne vztýčili počas futbalového šampionátu Euro 2016. Eiffelovu vežu navštívi ročne zhruba sedem miliónov turistov.
Sklenené panely vysoké dva a pol metra majú byť rozostavané okolo základne Eiffelovej veže. Podľa zdroja ide o protiteroristické opatrenie. Celý projekt však musia najskôr schváliť príslušné výbory mesta a ministerstva životného prostredia.
"Máme tri ciele: zlepšiť vzhľad, zjednodušiť prístup a posilniť ochranu návštevníkov a zamestnancov," povedal úradník mesta Paríž Jean-Francois Martins, ktorého slová citovala agentúra Reuters.
Náklady na projekt sa odhadujú na približne 20 miliónov eur, napísali noviny Le Parisien.
Francúzsko sa v uplynulých rokoch stalo terčom série bombových a streleckých útokov a bezpečnostné zložky sú preto vo vysokom stupni pohotovosti.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Súd zamietol dekrét proti imigrantom, Trump sa chce odvolaťNasledujúci článok
Nemecký prezident prisľúbil Pobaltiu bezpečnostnú podporu
Zelenskyj vyhrážkami ukázal svoju pravú tvár, minister obrany Kaliňák hovorí o mafiánskych spôsoboch
Kočner má opäť vypovedať pred súdom, chce vysvetliť komunikáciu z aplikácie Threema
Podmienky vo väzniciach sa zlepšili, problémom však zostáva financovanie a nedostatočná kontrola