Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Slovensko má nový duchovný symbol vo Vatikáne, Pellegrini hovorí o nádeji v čase napätia a neistoty doma aj vo svete – VIDEO, FOTO
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
Odboj v okupovanom ukrajinskom Melitopoli zničil ruské veliteľské stanovište
11.7.2025 (SITA.sk) - Ukrajinskí partizáni v meste Melitopoľ, ktorú okupujú Rusi, v spolupráci s ukrajinskou vojenskou spravodajskou službou podľa Kyjeva zničili ruské veliteľské stanovište. Pri útoku podľa spravodajskej služby o život prišlo päť ruských vojakov. Informuje o tom web Kyiv Independent.
Ruská ozbrojené sily v Melitopoli zriadili logistickú základňu, ktorá slúži ako centrum pre personál a vojenské vozidlá. Výbuchu nastal v čase, keď vojaci ruskej Národnej gardy vykladali vojenské vozidlo, uviedla ukrajinská vojenská spravodajská služba.
„V dôsledku výbuchu bola zničená aj satelitná komunikačná hardvérová stanica určená ruským vojenským vedením na koordináciu okupačných síl,“ dodal Kyjev.
Viac k témam: Melitopoľ, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Odboj v okupovanom ukrajinskom Melitopoli zničil ruské veliteľské stanovište © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Úsek ruského plynovodu v Západnej Sibíri zničila ukrajinská špeciálna operáciaNasledujúci článok
Berlín sa obáva o zdravie nebinárnej osoby z Nemecka väznenej v Maďarsku
Slovensko na križovatke. Poslanci dali v prvom čítaní zelenú zrušeniu Úradu na ochranu oznamovateľov
Kauza Mýtnik sa blíži k verdiktu, Špecializovaný trestný súd ukončil dokazovanie
Giving Tuesday v Červenom nose – žiaci vytvorili nový outfit klaunských áut, aby potešili deti v nemocniciach