Piatok, 5. jún 2026
Mimoriadne správy
- Top foto dňa (5. jún 2026): Svetový deň životného prostredia, nezvestné dievča, Pride a výbuch dronu
- Šéf slovenskej diplomacie Blanár zavítal na Ukrajinu, stretol sa so Sybihom – FOTO
- Putinovi jastrabi prvýkrát hovoria o porážke. V Rusku rastie nervozita z vývoja vojny na Ukrajine
- Zrážka vlaku s kamiónom si vyžiadala zásah hasičov, ohrozených bolo 26 cestujúcich – FOTO
- Moskva a Kyjev si vymenili po 185 vojnových zajatcov
Ochrankár populistu Wildersa mal vyniesť tajné informácie
Webnoviny 22. február 2017 507
Podozrivý je policajný príslušník s marockým zázemím, ktorý odovzdal informácie holandsko-marockej zločineckej organizácii.
HAAG 22. februára (WebNoviny.sk) - Holandská polícia zadržala príslušníka bezpečnostného tímu zodpovedného za ochranu protiislamsky orientovaného zákonodarcu Geerta Wildersa pre podozrenie z vyzradenia tajných informácií. Oznámil to v stredu policajný hovorca.Miera porušenia zákona a to, či mal únik informácií nejaký vplyv na výkon tesného policajného kordónu, ktorý neustále obklopuje krajne pravicového politika, nie sú zatiaľ známe, ale líder populistickej Strany slobody (PVV) reagoval na Twitteri nahnevane.
Holandsko pootvorilo dvere legálnemu pestovaniu marihuany
"Ak nemôžem slepo dôverovať službe (DBB), ktorá ma chráni, nemôžem ďalej pracovať. Toto je neprijateľné," napísal Wilders v tvíte namierenom proti holandskému premiérovi Markovi Ruttemu. Wilders žije po vyhrážkach smrťou vyše desať rokov pod 24-hodinovou ochranou a v neoznačených bezpečných úkrytoch.
Holandské médiá s odvolaním sa na nemenované zdroje uviedli, že podozrivý je policajný príslušník s marockým zázemím, ktorý odovzdal informácie holandsko-marockej zločineckej organizácii. Prípad sa najprv objavil na webovej stránke www.NRC.nl.
Wildersa vlani odsúdili za protimarocké vyjadrenia a počas víkendovej predvolebnej kampane spomenul "marockú spodinu", ktorá pácha v Holandsku trestné činy. V Holandsku sa budú 15. marca konať parlamentné voľby a Wildersova PVV momentálne vedie v prieskumoch verejnej mienky.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Na čelo Scotland Yardu sa prvýkrát v histórii postaví ženaNasledujúci článok
Nemecko schválilo zákon uľahčujúci deportácie azylantov
Úrad vlády sa pre konsolidáciu sťahuje do nových priestorov, ukončil prenájom v centre Bratislavy
Uskutoční sa 35. ročník podujatia Divadelná Nitra? Organizátori apelujú na kultúrne angažované osobnosti
Dohoda ruží je romantasy plná mágie, intríg a nebezpečných sľubov