Utorok, 20. január 2026
Mimoriadne správy
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
- Trump vyzval Kubu na dohodu, kým nebude neskoro. Rubio by vraj mohol byť prezidentom
26.6.2025 (SITA.sk) - Varovania pred vlnou horúčav s teplotami až 41 stupňov Celzia vydali vo štvrtok viaceré krajiny Balkánu. V Chorvátsku je podľa národnej meteorologickej a hydrologickej služby najviac ohrozené hlavné mesto Záhreb a východ krajiny. Úrady zostali v stave vysokej pohotovosti po tom, ako lesné požiare cez víkend zničili desiatky domov na južnom pobreží krajiny.
Albánsko uviedlo, že jeho hasičom sa za posledných 24 hodín podarilo dostať pod kontrolu osem požiarov. Meteorológovia v Bosne varovali ľudí, aby zostali doma, pretože sa predpokladá, že v niektorých častiach krajiny teplota vystúpi na 41 stupňov Celzia.
Teploty v júni v Bosne prekonali predpovede a prognózy na júl a august naznačujú, že budú o štyri až päť stupňov vyššie ako priemer, povedal Bakir Krajinović z bosnianskeho hydrometeorologického ústavu.
Viac k témam: Balkán, Extrémne počasie, Horúčavy
Zdroj: SITA.sk - Obyvateľov Balkánu varujú pred vlnou horúčav s teplotami až 41 stupňov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Nové preteky v zbrojení by podľa šéfa poľskej diplomacie mohli viesť k pádu Putinovho režimuNasledujúci článok
Mier aj za cenu kompromisu si želá 56 % Ukrajincov
Konsolidácia je tak smutný príbeh, že tu už strácam svoj zmysel pre humor, tvrdí expremiérka Radičová – VIDEO
Vlani zanikalo viac firiem aj živností než kedykoľvek predtým, najviac živnostníkov ubudlo v stavebníctve
Pod Spišským hradom otvorili unikátny športový areál, Nordpark v Žehre spája pohyb a históriu