Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
Obete sexuálneho zneužívania kňazmi finančne odškodnia, biskupi vytvoria špeciálny fond
9.11.2019 (Webnoviny.sk) - Francúzski biskupi schválili plán na finančné odškodnenie pre ľudí, ktorých sexuálne zneužívali predstavitelia cirkvi. V sobotu počas ich polročného zhromaždenia 120 biskupov odobrilo vytvorenie cirkevného fondu pre obete sexuálneho zneužívania.
Remešský arcibiskup Eric de Moulins-Beaufort oznámil, že platby uznajú "ticho, nedbalosť, nezáujem, nedostatočné reakcie a zlé rozhodnutia," ktorým čelili obete duchovných.
Na veľkosti fondu a spôsobe platieb sa podľa neho biskupi ale nedohodli. O podrobnostiach zavedenia plánu budú diskutovať na ďalšom zhromaždení v apríli. Cirkev plánuje v rámci zaplnenia fondu požiadať aj o dary.
Viac k témam: katolícka cirkev, sexuálne zneužívanie detí
Zdroj: Webnoviny.sk - Obete sexuálneho zneužívania kňazmi finančne odškodnia, biskupi vytvoria špeciálny fond © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Slovensko na križovatke. Poslanci dali v prvom čítaní zelenú zrušeniu Úradu na ochranu oznamovateľov
Kauza Mýtnik sa blíži k verdiktu, Špecializovaný trestný súd ukončil dokazovanie
Spoluprácu s Českou republikou je potrebné rozširovať na všetkých úrovniach, tvrdí prezident Pellegrini